Remondist jpm
Tere!
Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi eriline aasta on nüüd alanud. Ligi 850 õpilasele õpetamiseks, sportimiseks, toitlustamiseks asendusvariantide leidmine ei olnud lihtne ülesanne. Vaatamata meie pingutustele on teatud probleeme igas valdkonnas.
Õpperuumid on mitmes majas ja mõnedki üsna väikesed. Osas ruumides on heakord tagasihoidlik ja tualettruumide arv ei tundu ka olevat piisav. Vahetunnis on koridoris ruumi vähe.
Suurim mure oli ja on muidugi liiklemisega nelja erineva maja vahel. Töötame selle nimel, et viia miinimumini vajadus erinevate majade vahel liikuda. Selleks on ka kavandatud uuest veerandist mõningates ainetes paaristunnid.
Kesklinna kooli hoones on meie kasutada kuus klassiruumi, sinna on paigutatud 1A, 1B, 2A, 2B, 2C, 4A. Kehalise kasvatuse tundi lähevad need klassid nn vanasse spordikooli- hoonesse. Kõik ülejäänud tunnid toimuvad neil Kesklinna kooli hoones. Toitlustamine on korraldatud koos Kesklinna kooli õpilastega sealses koolisööklas.
Paju tn hoones nn Jussikese majas on järgneva aasta jooksul 3A, 3B, 3C, 5A, 5B ja 5C klassid. Igal klassil on oma klassiruum ja turvaline kooliümbrus. Üks kord nädalas tuleb neil klassidel minna kehalise kasvatuse tundi spordihalli, 5-ndatel klassidel tööõpetuse tundi Wermo majja (poisid) või B-korpusesse (tüdrukud) ning arvutitundi B-korpusesse. Toitlustamiseks on selles majas kõik tingimused olemas.
B-korpuse majja jäävad 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C ja 4B. Nendel klassidel on vajadus majast lahkumiseks üsna samasugused nagu praegugi, st kehalise kasvatuse tundi tuleb minna spordihalli. Uus on see, et poisid lähevad ühel päeval nädalas tööõpetuse tundi Wermo majja. Toitlustamisel kehtib eriolukord: III veerandil tuleb koolitoitu söömas käia koolisööklas, selleks tuleb majast väljuda ja üle õue minna; IV veerandil tuleb toitlustamine korraldada B-korpuse I korruse koridoris. Uue õppeaasta alguseks on loodetavasti ehitaja suutnud kooli söökla remondi lõpetada ja saab toitlustamist korraldada analoogselt III veerandiga. B-korpuse puhul kasutame mõlemat välisust, sest treppide juurde on tekitatud ajutised garderoobid. Kooli piirdeaeda tekitame „augu“ spordihalli poolsesse otsa, et poleks vaja suuri ringe teha.
Neljandaks õppehooneks järgneva aasta jooksul saab nn Wermo peamaja I ja III korrus. Terve maja ei ole meil võimalik rentida, sest see oleks liialt kulukaks osutunud. Garderoob asub keldrikorrusel. Selles majas on ruumid 8.-12. klasside õpilastele. Selle hoone ruumid ei ole klassiruumideks loodud, aga me anname parima, et kõik tunneksid end ka selles majas hästi. Ilmselt tuleb meil üles näidata leidlikkust tundide läbiviimisel, sest näiteks teisel pool kappi töötab teine klass või õppevahendid on kusagil kastides ja nende leidmiseks kuluv aeg on pöördvõrdeline nende kasuteguriga. Õpilastel on vajadus siit majast lahkuda kehalise kasvatuse tundidesse spordihalli, arvutitundideks B-korpusesse ja 8.-9.klasside tüdrukutel tööõpetuse tundi. Toitlustamise jaoks on olemas eraldi söögisaal, kus 8.-9.klassidele pakutakse III tunni järel koolitoitu ja järgmisel vahetunnil on võimalik seal tellitud koolitoitu süüa gümnaasiumiõpilastel. Lisaks on gümnaasiumiõpilastel võimalik kasutada Liivi toidusaali teenuseid. Täpsemalt sealkehtivast toitlustamisest teen teatavaks eraldi kirja kaudu.
Muret teeb kindlasti meie õpilaste liiklemise turvalisus. Õpilastega uute teekondade õppimiseks jäävad selle veerandi viimased koolipäevad, neil päevadel püüavad ka kõik klassid oma uue klassiruumi koduseks muuta. Kindlasti tuleb esialgu ette ootamatuid olukordi, mõningast segadust, aga igas olukorras on olemas ka lahendused.
Eks oma koduski remonti tehes tuleb teatud ebamugavusi taluda. Kui see on ajutine ja eesmärk on tulevikus paremates oludes tegutseda, siis on ka lihtsam ekstreemsetes oludes vastu pidada.
Palume vabandust ebameeldivuste pärast!
Lugupidamisega
Kooli juhtkond