Projekt „Living near the water-aspects of life“ toimus aastatel 2012-2014 ning sellest võtsid osa õpilased ja õpetajad Saksamaalt (koordinaator), Taanist, Prantsusmaalt, Itaaliast, Rootsist, Eestist, Hollandist ja Portugalist.
Projekti peamine eesmärk oli õppida erinevate maade keskkonnaalaste teemade kohta – reostus, migratsioon, floora ja fauna, tervislikud eluviisid. Nii partnereid kui ka teemasid ühendas üks asi – vesi. Oma asukohalt asuvad kõik partnerid veekogude läheduses ning kõigi teemade lähtepunkt on vesi.
Projekti käigus osalesid õpilased kõikides etappides – ettevalmistamine, esitlemine ja tagasiside. Õpilased ja nende õpetajad uurisid sarnasusi ja erinevusi mis puudutasid teemasid floora ja fauna, saastatuse tase, sisseränne ja väljaränne, kultuur ja inimesed, tervislikud eluviisid (veesport ja mereannid) ning võrdlesid keskkonna muutusi minevikust tänapäevani. Projekti teisteks eesmärkideks olid õpetajate ja koolide pedagoogiliste kogemuste vahetamine, näha ja mõista erinevaid kultuure, arendada võõrkeele oskust nii kõnes kui kirjas.
Meie projekti tulemused on seotud nelja teemaga – loodus ja keskkond, tervishoid, kultuur ja traditsioonid, migratsioon – ning need väljendusid tegevustes nagu kohaliku ranna puhastamine, teadusliku faktide kogumi koostamine kohalike veekogude kohta, uurimustöö tööjõurände kohta, öko-tuuri marsruudi koostamine, uurimus õpilaste toitumis-ja sportimisharjumustest, ajaloolise legendi interpreteerimine lavastuseks ning projekti logo loomine. Projekti tulemused on üles pandud EST (European Shared Treasure) andmebaasi. Projekti töökeeleks oli inglise keel. Projekti koordinaator: Ruth Talmet